DUYURULAR

aeDeğerli üyelerimiz ve okurlarımız,

Yeni yıl dünyamız ve ülkemiz için bazı olumsuzluklarla başladıysa da kalan kısmının iyi geçeceğine dair inancımız tam.Yılın ilk ayını iki yılda bir gerçekleşen ana kongremiz TSRM 2020 nin hazırlıklarıyla geçirdik. Kongre bilimsel kurulu özellikle de Prof. Dr. Barış Ata ve tüm yönetim kurulu üyelerimizle sizlere bilimsel bir şölen daha hazırlamanın her zaman ki heyecanı ve şevki ile çalıştık, çalışacağız.Kongremizin marka değerinin çok arttığını müşahade etmek ve uluslararası alanda da gücümüzün hissedildiğini anlamak bizleri çok memnun etti.İran, Azerbaycan, Mısır, Gürcistan, Ukrayna Üreme Sağlığı Cemiyetleri ile işbirliği tamamlandı. Çok sayıda katılımcı bekliyoruz. Bu da yakın bir gelecekte kongremizin sadece ülkemizin değil bölgenin de en büyük Üreme Sağlığı Kongresi olacağını müjdeliyor.


ESHRE, ASRM ve uluslararası camiada önemli yerleri olan çok sayıda konuşmacı gelişlerini konfirme ettiler ki daha ilave olacak konfirmasyon beklediğimiz konuşmacılarımız da mevcut.Bu kongrede özellikle üreme genetiğindeki uygulamalarda ki gelişmeler ve yine kök hücre ve üreme sağlığı ilişkileri detaylı masaya yatırılacak. Keza her zamanki gibi uydu sempozyumlar, paneller, “key note” dersler, “pros-cons” oturumlar, üreme akademisi, hemşire eğitim programları ve kurslarla muhteşem bir bilimsel etkinlik bizi bekliyor olacak. Şimdiden ajandanıza 4-8 Kasım tarihini not edin lütfen.


Şubat ayı itibari ile TSRM tam gaz eğitim faaliyetlerine de destek vermeye başlıyor. MIJID kongresi, Bursa Uludağ ve Palandöken Kafın Doğum Kongreleri, Karadeniz Kadın Doğum Derneği Batum Kongresi, Denizli ve Edirne TSRM Sempozyumları bunların bazıları.
Haber çok, enerjimiz iyi ve hep dediğimiz gibi bilimsellik ve liyakattan ödün vermeksizin sonuna kadar iyi olmanın peşinden gideceğiz.
Keyifli ve verimli okumalar.

Saygılarımla 
Prof. Dr. Ahmet Zeki Işık

TSRM Başkanı