Prof Dr Ahmet Zeki Işık

Değerli Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği üyeleri,

Derneğimizin uluslararası bir bilim festivaline dönüşen 8. Kongresi rekor bir katılımla gerçekleşti. Yurt dışından 150 yi aşan katılımcı ve toplamda 1250 misafirimizle 15. yılımızda gurur duyduğumuz bir tablo ile karşılaştık. 

Akşam saat 20:30 a kadar dolu kalabilen salonlar, dopdolu bilimsel içerik, kaliteli bir sosyal programla birlikte kongremiz tüm katılımcıları ziyadesiyle mutlu etti.

Bu Kongre de ilk kez olağan genel kurulumuzu da eş zamanlı gerçekleştirdik. Derneğimiz örnek bir seçimle yeni yönetim kurulunu oluşturdu. Tüm oy kullanan üyelerimize teşekkürler. 

Yeni dönemde içinde Türkiye’nin en büyük iki kadın doğum eğitim araştırma hastanesinin başhekimlerinin olduğu güçlü, bilimsel, dinamik ve cinsiyet dağılımı alanımızdaki en dengeli yönetim kurula sahip olduk. Dolayısıyla sorumluluğumuz çok arttı. Çıtayı daha yukarı taşırken bu güçlü kurulun hakkını vermek zorundayız.

İşte bu duygu ve düşüncelerle yeni dönemin camiamıza hayırlı olmasını diliyor ve yeni yılınızı kutluyor, saygılar sunuyorum.

Prof. Dr. Ahmet Zeki Işık

TSRM Chairman of Board of Directors