DUYURULAR

Reprodüktif Endokrinoloji Özel İlgi Grubu

Hoş Geldiniz

Reprodüktif Endokrinoloji Özel İlgi Grubu olarak çalışma alanımız, kadın reprodüktif endokrinolojisi, over fizyolojisi (yumurtalık rezervi, prematür overyan yetmezlik, endokrin sistem anormallikleri, polikistik over sendromu- PCOS), ovülasyon indüksiyonu, intrauterin inseminasyon (IUI), over stimülasyonu (yumurtalık cevabı, stimülasyon protokolleri, trigger tipleri, yumurtalıkların aşırı uyarılması sendromu- OHSS),  embriyo transferi, implantasyon ve luteal faz konularını kapsamaktadır.

Amacımız

Reprodüktif Endokrinoloji Özel İlgi Grubu ve faaliyetleri hakkında farkındalığı arttırmak, yeni yaklaşımlar ve konuları içeren araştırma projeleri yapmak ve meslektaşlarımıza yönelik eğitici faaliyetlerde bulunmaktır.

Aktivitelerimiz

  • Kongre öncesi kurslar düzenlemek
  • Bölgesel eğitici toplantılar düzenlemek
  • Alanımıza giren konularda güncel kılavuzlar hazırlamak
  • Bilimsel araştırma projeleri yürütmektir.

Grubumuz bu alanda çalışmak isteyen, söz konusu aktivitelerimizde yer almak isteyen tüm meslektaşlarımıza açıktır. Başvurularınız için ilgili platform sizlere daha sonra duyurulacaktır.

Reprodüktif Endokrinoloji Özel İlgi Grubu olarak  ilk toplantımızı 17 Eylül 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleştireceğiz. Programı yaparken amacımız,  toplantı konularının tüm katılımcıların günlük pratikleri açısından yararlanabilecekleri doyurucu,  güncel ve  bilimsel içeriğe sahip olması idi. Alanında yetkin yurt içi ve yurt dışından katılımcılı konuşmacılara sahip olan,  bilimsel programının her seviyeden meslektaşımıza hitap edeceğini düşündüğümüz toplantımıza ilgilenen herkesi bekleriz.

Reprodüktif Endokrinoloji Özel İlgi Grubu Koordinatörü

Prof. Dr. Mehtap Polat

 

17eylul2022 9